Don Juan del Dinero

Don DineroJeden z najviac magických dní v roku, je deň kedy sa k nám vracia čaro leta. V minulosti bolo vidno množstvo vatier, v tento deň nie zriedka vidiíte poletovať svetielkujúce mušky. Zem odhaľuje svoje poklady. Tento dátum je 24.6. Je to dátum, počas ktorého každý čarodejník vykonáva mocné  ohňové rituály na lásku, úspech, bohatstvo, rituály na počesť sviatku slnka.

Počas Svätojánskej noci sa otvárajú energetické brány iných dimenzií, čo je následkom  postavenia hviezd a planét. Tento čas sa prepája aj nehmotný svet duchov s tým naším hmotným svetom. Vládcom tejto brány je patrón z latinskej ameriky Don Juan Del Dinero, známy z iných čias aj pod menom Jupiter, Ius Piter, Iano, Juno, Iusnon, Diano.

Sila Svätojánskych ohňov

Nositeľmi Svätojánskych rituálov sú už spomínané vatry, pochodne, ohne na oslavu sily Slnka, ako otca a jeho spojenie s matkou Zemou. Je to oslava manifestácie sily, života, plodnosti a prosperity. Odrazom plodného a spokojného života je práve prosperita. Očistnú a životodárnu silu ohňa využívajú ľudia už milióny rokov a preto aj tento sviatok Slnka patrí medzi tie najstaršie oslavy vôbec. Mágovia, čarodejovia, bosorky, zapaľujú oheň pod svojím kotlíkom, rituálne spaľujú bylinky. Počas tohto sviatku čarodejnícke skupiny po celom svete vykonávajú kruhové rituály okolo horiacej vatry. Ľudia rôznych náboženských a iných skupín vychádzajú do ulíc s horiacimi pochodňami, aby priniesli nové "svetlo duše". Moderný mágovia Mágovia na svojich oltároch vykonávajú svätojánske obetinové rituály zapaľovaním magických sviec. Bežný človek sa môže tiež zapojiť a "nabrať si" z mocnej pozitívnej energie pre seba zapálením figurálnych sviec napríklad v tvare Eura na financie, v tvare kukurice na prosperitu pre rodinu, v tvare srdca na posilnenie lásky, či v tvare postavy na nájdenie toho "pravého", či "pravej".

Dni, keď sa otvára brána zázrakov

Brána, ktorá sa na Svätojánsku noc otvára je bránou materializácie. Energia prúdi z kozmu smerom k Zemi a preto majú bylinky magickú moc a zem vydáva svoje poklady. Kdežto naopak zimná energetická brána, ktorá sa otvára v období Vianoc je bránou spiritualizácie. Energia prúdi zo Zeme smerom do Kozmu. Dobrý čarodej vie, kedy je ktorý portál otvorený, kto mu vládne a na akej frekvencii "beží" energia v aktuálnom období a preto vie vyslať svoje kúzla tak, aby boli v súlade s dominujúcimi energiami. Samozrejme, niektoré obdobia sú vhodnejšie na kúzla lásky, iné na finančné rituály a iné povedzme na očistné a liečebné rituály. Neznamená to, že by sa inokedy vykonať nedali, avšak v období, kedy je im naklonená energetická frekvencia idú ľahšie a rýchlejšie. Teraz je ten najlepší čas "sadnúť na metlu" a pridať sa k Svätojánskym oslavám tak, ako to robili naši predkovia už od dávnych čias.

zdroj: www.santeria.sk

Patróni Santérie

Spirituálni patróni sú bytosti duchovného sveta. Z ich mocou a pomocou sa vyslaná mágia manifestuje v materiálnom svete rýchlejšie a efektívnejšie. Patróni vidia všetky súvislosti ovplyvňujúce realizáciu požiadavky z pohľadu materiálneho ale aj duchovného sveta a tak vedia vyslanú energiu z rituálu nasmerovať tam kde je v daný moment potrebná k úspešnému vyriešeniu problému.

Česť a sláva vám Santa Barbara, Reina Mária Lionza, Don Juan del Dinero, San Cipriano, Dr. José Gregório Hernandéz, Don Nicanor Ochoa, Pomba Gira, Santa Muerte!!!