Pomba Gira
Bohyňa lásky, sexu a materiálnych radostí.

7. júla slávi svoj deň bytosť z rady Exú, kráľovná Pomba Gira, ktorá má moc nad všetkými našimi pozemskými radosťami a materiálnymi potrebami. Uctime si túto mocnú bytosť, aby nám zachovala svoju priazeň počas nášho života.

Kult ženy

Pompa GiraV dávnych dobách, na úsvite ľudstva existoval na Zemi iba jediný kult - Kult ženy. Najstaršie dochované sochy predstavujú ženy ako ochrankyne, živiteľky a matky. Žena bola pevným bodom v neistej existencii vtedajšieho sveta a preto jej prináležalo výnimočné miesto.

Pred každou dôležitou udalosťou sa vykonávali ceremónie a rituály, v ktorých ženy tancovali a spievali, aby zabezpečili úspech pre svoju komunitu. Celá ranná história nášho druhu, bola práve v ženských rukách. Neskôr si patriarchát presadil svoje postavenie a priviedol našu civilizáciu až do súčasnej doby. Pričom najväčšiu silu prejavil pri nástupe kresťanstva, ktoré zhodilo ženy z ich trónu a zavrelo ich do komôr ako nesvojprávne otrokyne, slúžky, rodičky detí a opatrovníčky. No na niektorých odľahlých miestach planéty, kam sa nedostali nohy kresťanských misionárov, stále prežíval kult ženy. Ako napríklad v Afrike na území kmeňa Bantú, kde miesto náčelníkov kmeňa mali náčelníčky , t.j. kráľovné. A tieto kráľovné mohli mať sedem manželov a mohli dokonca vlastniť aj otrokov. A práve tu sa zrodilo uctievanie Bohyne menom Pomba Gira.

Obávaná, ale i uctievaná - kto je Pomba Gira?

Prirodzene, že kresťanskí misionári sa pokúsili z tejto Bohyne vyrobiť zlo a označili ju za démona, ako všetko, čo sa týkalo žien. Žena bola "nádobou hriechu" a už len to, že existuje, ohrozovalo dobrý mrav mužov. Preto niet divu, že sa snažili vymazať z dejín sveta všetko, čo sa týkalo uctievania ženstva. Táto Bohyňa – Pomba Gira, si počas vekov vypočula rôzne nelichotivé označenia od démona, cez diablicu až po sukuba (sexuálny démon, čo znásilňuje ľudí v spánku).

Jej uctievači boli zatracovaní a násilne obracaní na inú vieru, s ktorou sa však nevedeli stotožniť, pretože na vlastné oči videli, aká je úloha ženy dôležitá a čo všetko od nej závisí. Avšak pre kresťanskú spoločnosť neboli ženské vlastnosti zrovna tie ideálne a hodné obdivu a okrem schopnosti rodiť deti a starať sa o muža v nej nevideli žiaden iný prínos.

POMBA GIRA je magnetickou silou Univerza

Aktivizuje ženský princíp energie, ktorý sám o sebe je príťažlivosťou. To ženský aspekt energie zabezpečuje fungovanie zákona o príťažlivosti. Preto je žena tou, okolo ktorej sa všetko zhromažďuje. Z toho potom kresťanskí učenci vyvodili ďalší nelichotivý záver a že Pomba Gira núti ľudí k chtíčom a nerestiam. To však nie je pravda. Pomba Gira rada dopraje svojim "deťom" všetko, čo potrebujú k existencii v hmotnej dimenzii. Máme hmotný život, potrebujeme hmotné predmety. Máme hmotné telo, potrebujeme sa oň starať a naša energetická interakcia s ostatnými ľuďmi prebieha cez naše telo. Neakceptovať tieto potreby, či podceňovať ich význam, znamená nevážiť si svoj život v tejto dimenzii.

Vlastnosti ženy ukryté v Bohyni

Pomba Gira je krásna, sexi, veselá a koketná. Je chytrá, intuitívna a hneď vás zaradí do nejakej kategórie a podľa toho s vami naloží. Dokáže vám splniť čokoľvek, ak sa tak sama rozhodne. Dokáže obnoviť vzťahy, vytvoriť vzťahy, rozdúchať vášeň, vyliečiť neplodnosť, ale aj vytvoriť neplodnosť. Dá vám všetko čo chcete, ak uzná, že ste toho hodní. Nikdy vás nebude súdiť za vaše priania. Sú to vaše priania a vy ponesiete následky svojich rozhodnutí. Ona vám ich splní a nechá, nech sa poučíte vlastným životom. Nebude vás chrániť pred životnými lekciami, ak ste si ich zavinili svojím vlastným rozhodnutím. Ak ju však urazíte, alebo oklamete, počítajte s pomstou urazenej ženy. Nikdy jej nesľubujte to, čo nemôžete splniť. Vždy k nej pristupujte úctivo, ako k dôležitej dáme, ktorú si potrebujete nakloniť na svoju stranu. A nezabúdajte na dary, obetiny a plácu. Pomba Gira, ako všetky ženy, obľubuje šperky, parfumy, bonboniéry, šampanské, sladké vína, likéry, červené kvety, ruže bez tŕňov, ale aj cigarety.

Spirituálni sprievodcovia

Spirituálni sprievodcovia sú bytosti duchovného sveta. Z ich mocou a pomocou sa vyslaná mágia manifestuje v materiálnom svete rýchlejšie a efektívnejšie. Tieto bytosti vidia všetky súvislosti ovplyvňujúce realizáciu požiadavky z pohľadu materiálneho ale aj duchovného sveta a tak vedia vyslanú energiu z rituálu nasmerovať tam kde je v daný moment potrebná k úspešnému vyriešeniu problému.

Česť a sláva vám Santa Barbara, Reina Mária Lionza, Don Juan del Dinero, San Cipriano, Dr. José Gregório Hernandéz, Don Nicanor Ochoa, Pomba Gira, Santa Muerte!!!